הלוואות חוץ בנקאיות

מודולר הינה חברת ייעוץ ופיתוח עסקי המלווה עסקים בתחום הלוואות ופתרונות פיננסיים, בין היתר במתן ייעוץ עבור הלוואות חוץ בנקאיות.

מקורות מימון לעסקים מקבלים חשיבות ניכרת בהתמודדות היום יומית.  יחד עם זאת, הלוואות לעסקים הינו נושא מורכב ומחייב פתרון מותאם באופן ייחודי לכל עסק.  השוק רווי בחלופות שונות עבור מקורות מימון, אך לא כולם זמינים בפני כל עסק, לעיתים הסיבה לכך היא פשוט חוסר ידע, היכרות או ניסיון עם החלופה המוצעת.

הלוואה חוץ בנקאית הינה פעילות מימון הנעשית בידי גופים פיננסיים שאינם בנקים לצורך העמדת מקורות מימון לחברות ועסקים בתחומי עיסוק מגוונים אך ייחודיים למטרות מסויימות.  בעוד המערכת הבנקאית מספקת את מרבית המימון עבור חברות ועסקים, בשנים האחרונות החלה להתפתח תעשיית ההלוואות החוץ בנקאיות בישראל והיא צומחת במהירות.

יתרונותיה של הלוואה חוץ בנקאית

1. האובליגו בחשבון העסק אינו גדל – היקף האשראי הבנקאי כפוף למסגרת המתוות על ידי מדיניות הסניף ומגבילה אותה. הלוואות חוץ בנקאיות מנטרלות את הגדלת האובליגו בחשבון העסק.

2. צמצום התלות בבנק כספק כסף יחיד.

3. הרחבת היקפי המימון עבור העסק ומינופו בצורה טובה יותר- משמעותי במיוחד לעסק בצמיחה.

4. יחס אישי - קשר קרוב מול מנהל אישי המאפשר ללקוח בקשות חריגות.

5. זמינות ומענה מהיר - תשובה ופתרון מיידים, בניגוד לבקשה דומה מהבנק.

חסרונותיה של הלוואה חוץ בנקאית ניכרות בשני תחומים:

1. אמינות החברות המספקות הלוואות חוץ בנקאיות – נדרשת הבחנה בין חברות לגיטימיות בתחום הלוואה חוץ בנקאית לחברות לא אמינות הסוחרות בשוק האפור. על מנת לבחון את החברה יש לקיים חוזה מסודר ולבחון את מיקומה (משרד, אנשים..)

2. ריביות גבוהות - ריביות גבוהות מהריביות שגובים הבנקים. לפיכך, יש לבחון היטב את השוק, התנאים ואמינות מקור המימון.ריביות גבוהות - ריביות גבוהות מהריביות שגובים הבנקים. לפיכך, יש לבחון היטב את השוק, התנאים ואמינות מקור המימון.

קיימים מספר פתרונות מימון חוץ בנקאי ובהם: הון עצמי, קרנות ממשלתיות, קרנות פרטיות,חברות ביטוח, משקיעים פרטיים או מוסדיים, חברות פקטורינג, חברות אשראי חוץ בנקאי לעסקים, ניכיון כרטיסי אשראי ועוד.

מימון באמצעות הלוואות חוץ בנקאיות המסובסדות על ידי המדינה או קרנות פרטיות -  חברת מודולר מסייעת לעסקים רבים לגייס הון חיצוני ברמות סיכון נמוכות יחסית מ-קרנות סיוע לעסקים שונות ומגוונות. קרנות הסיוע עימן עובדת מודולר מציעות מסלולים שונים אטרקטיביים לצרכים שונים של אשראי.  עיקר פעילותה של מודולר היא בשיתוף עם קרן קורת המציעה מסלולים לפי איזורים שונים בישראל ותחומי פעילות, כאשר בנוסף לה מציעה מודולר מסלולי קרן בערבות מדינה, הניתנים בכל רחבי הארץ למטרות השקעה או הון חוזר.

פקטורינג כפתרון להלוואה חוץ בנקאית

פקטורינג - פתרון הלוואות חוץ בנקאיות למימון הון חוזר לטווח קצר, מוצר המשלב מימון, ביטוח אשראי, גבייה ושירותי ניהול פיננסי.  יתרונותיו מתבטאים באשראי מיידי כנגד חשבוניות, הוא אינו נכלל באובליגו העסקי ומעניק לחברה מקור מימוני נוסף המבוסס על הכנסות.

ליסינג למכונות וציוד - שיטת מימון ציוד, בשונה מהפקטורינג שהינה שיטת מימון לקוחות, השכרה של נכס בבעלות העסק לחברת המימון לתקופה מוגדרת מראש שבתומה עובר הנכס לרשות השוכר תמורת מחיר שהוסכם עליו מראש או ללא תמורה כלל.  יתרונותיה, כמו גם חסרונותיה של השיטה זהות לאלו החלות על שיטת הפקטורינג.

אשראי לעסקים הוא תחום ההתמחות של מודולר

אשראי לעסקים הינו תחום מורכב המחייב בחינה מדוקדקת ופתרון מותאם וייחודי עבור כל עסק.  קיים מספר לא מבוטל של אפשרויות מימון בשוק, אולם לא כולם זמינים עבור העסק. הצוות המנוסה של מודולר בעל ידע רחב ומקצועי של כלל החלופות ולכן מאפשר התאמה מיטבית בין העסק למסלול המימון הדרוש גם במידה והצורך הוא בהלוואות חוץ בנקאיות.

בשיתוף

logos
בניית אתרים Smart Soft Web