קרן שמש

קרן שמש, הוקמה ע"י קרן אדמונד ג', ספרא וקרן סאקט"א-רש"י, במטרה  לסייע ליזמים צעירים ומוכשרים הנמצאים מחוץ למעגל העבודה מסיבות של חוסר בתמיכה כלכלית ו/או הדרכה מתאימה, להפוך רעיון מוצלח - לעסק מצליח. הקרן מעודדת את היזמים הצעירים למצות את הפוטנציאל האישי שלהם ולקחת אחריות על חייהם תוך סיוע בהקמת עסק עצמאי שיבטיח להם את עתידם. באופן זה מקווים יזמי הקרן כי תוך מספר שנים יקומו במדינת ישראל מאות עסקים חדשים, המנוהלים על ידי יזמים מוכשרים ובידם כל הכלים להצליח.
keren shemesh
חבילת הסיוע של קרן שמש

עבור היזם הצעיר נבנה מסלול שתכליתו ללמדו ולסייע לו בתהליך הקמת העסק ובניהולו.
המסלול כולל, בחינת הרעיון העסקי, בחינת התאמה, הערכת  ייתכנות, סיוע בהכנת תוכנית עסקית ו- 28 שעות חניכה, השתתפות במימון קורס הקמת עסק, הלוואה בתנאים מיוחדים, ליווי מקצועי של יועץ עסקי.
בשלב הפיילוט הקרן תממן 75% מחבילת הסיוע.

שלבי התהליך

משך התהליך הממוצע מיום הבקשה ועד לזימון לוועדת האשראי הינו כשישה שבועות. לעיתים נמשך התהליך יותר (תלוי בנכונות ובמידת שיתוף הפעולה של היזמים). התהליך כולל בדיקת ייתכנות ובניית תוכנית עסקית מסובסדים, לאחריה וועדה לאישור אשראי בקרן שמש והלוואה, ולאחריהם ליווי הן של יועץ עסקי למשך 28 שעות מסובסד והן של מנטור (איש עסקים מתנדב בקרן שמש) בהתנדבות.

מהן הערבויות הנדרשות על מנת לממש את ההלוואה?

הערבויות הנדרשות מהיזם על מנת לממש את ההלוואה היא החתמת 2 ערבים חיצוניים לשביעות רצון הבנק, בעלי עבודה קבועה מעל שנה והכנסות של מעל כ- 5,000 ₪ נטו לחודש.

פרויקט המנטורים - ליווי של יועץ מומחה לאורך כל תהליך הקמת העסק

הקרן תעמיד בעתיד, לרשות היזמים שיבחרו, מנטורים (חונכים) שילוו אותם בכל שלבי ההקמה. המנטור יהיה איש עסקים מתנדב, בעל קריירה וניסיון שיסייע ליזם להציב יעדים ריאליים, לבצע בקרה נכונה ולבנות את הביטחון העצמי של היזם כבעל עסק עצמאי. היזם יוכל להיעזר במנטור במהלך השנתיים הראשונות לאחר פתיחת העסק.

הלוואה עד 90,000 ₪ לפתיחת העסק

הקרן בשיתוף עם הרשות לעסקים קטנים ומשרדי מט"י יאתרו את היזמים בעלי הפוטנציאל, ולאחר שיתגבש הכיוון העסקי בו היזם יממש את מירב הפוטנציאל האישי שלו ותגובש תוכנית עסקית באמצעות יועץ עסקי, הקרן בשיתוף עם קרן קורת ובנק אוצר החייל יעמידו הלוואה להקמת העסק.

תנאי קרן שמש למתן הלוואה

- גיל היזם 35-20
- ההלוואה ניתנת לצורך פתיחה ופיתוח עסק חדש בלבד
- הרעיון העסקי ימצא הולם והיזם יעמוד בתבחיני התאמה אישית ליזמות

תנאי ההלוואה

- הלוואה עד 90,000 ₪ בתנאים מיוחדים
- בריבית פריים
- החזר 60 חודשים (מתחת ל- 50,000 ₪ החזר עד 36 חודשים)
- אפשרות להקפאת החזר ההלוואה במהלך 6 חודשים ראשונים
- שני ערבים
- הון עצמי 15%
- עמלת הלוואה 900-400 ₪  במימון היזםבשיתוף

logos
בניית אתרים Smart Soft Web